Zaključek Erasmus+ projekta "Mladi aktivni državljani"

Boštjan Kališnik
31 decembra, 2021

Zaključilo se je izvajanje mednarodnega Erasmus+ projekta YOUNG STUDENTS AS POLITICAL GAME CHANGERS DEVELOPING AN EASY-TO-USE MODEL FOR SECONDARY SCHOOLS TO HELP ENGAGE YOUNG STUDENTS IN POLITICS BASED ON THEIR OWN INTERESTS AND THEIR 21ST CENTURY CULTURE.

Projekt je trajal od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2021 in je skušal z inovativnimi metodami vzpodbuditi mladostnike, da se kot aktivni državljani vključujejo v reševanje lokalnih in globalnih izzivov. Osrednje vodilo je bila angažiranost mladih za aktivno državljanstvo, demokracijo in evropske vrednote.

V projekt je bilo vključenih 6 držav: Grčija, Litva, Poljska, Slovenija, Španija (Katalonija) in Turčija.
Glavni koordinator projekta: Lietuvos demokratiskumo ugdymo kolegija (www.lduk.lt)
Partnerske organizacije:

• Pasvalio Levens pagrindine mokykla (LT),
  • Szczecinska Szkola Wyzsza Collegium Balticum (PL),
  • Osnovna šola Staneta Žagarja Lipnica (SI),
  • Platon m.e.p.e. (EL),
  • ELAZIG DOGA ANADOLU LISESI (TR),
  • Working with Europe/Treballant amb Europa Associació (ES),
  • Institut de Vilafant (ES).

Vse aktivnosti, ki smo jih na naši šoli izvajali v okviru projekta, si lahko ogledate na blogu https://gamechangers-si.blogspot.com.

Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

JAVNA NAROČILA
27 decembra 2021