NOVICE

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje (1. do 7. razred)

Na lipniški in ovsiški šoli so se 3. aprila 2024 na šolskem tekmovanju iz slovenščine za Cankarjevo priznanje pomerili učenci 2. do 7. razreda. Pisali, razmišljali in poustvarjali so ob knjigah slovenskih sodobnih avtorjev Toneta Pavčka (Juri Muri po Sloveniji), Nataše Konc Lorenzutti (Kakšno drevo zraste iz mačka) ter Maše Ogrizek (Lisičja luna). Tekmovalo je 53 učencev. Bronasta priznanja so dosegli:

2. razred: Aljaž Komotar, Vid Hrovat in Rožle Zupan;

3. razred: Manca Mekinda, Taja Varl;

4. razred: Liza Kapus, Nejša Hafnar, Erazem Bregar, Julija Jerala, Julija Vrhunc;

5. razred: Maks Hrovat, Matevž Višnar, Aljaž Kapus, Bine Petrač, Klara Pintar, Brina Zupan;

6. razred: Matej Berce, Tinka Perič, Brina Aleksić, Vid Šter;

7. razred: Aurora Evgenija Arh, Svit Valentin Arh.

Vsem učencem iskreno čestitamo.

Katarina Perič
Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content