NOVICE

Bodi zvezda, ne meci petard

Objava od
Boštjan Kališnik
Kategorije
Datum
11 decembra, 2023

Spoštovani učenci in učenke, starši in skrbniki,

v skrbi za varnost vas opozarjamo, da je v skladu s Pravili šolskega reda na območje šole prepovedano prinašati in uporabljati pirotehnična sredstva. Nepremišljena, neprevidna in objestna uporaba pirotehnike, namenjena zgolj nekaj sekundam zabave, lahko posameznike zaznamuje za vse življenje. Poleg tega pa tudi moti živali in onesnažuje okolje.

Policija opozarja, da je v Sloveniji pirotehnične izdelke kategorije F1 dovoljeno prodajati le med 19. in 31. decembrom, in še to samo starejšim od 14 let. Uporabljati jih je dovoljeno samo od 26. decembra do vključno 1. januarja, pri čemer jih morajo otroci uporabljati pod nadzorom staršev ali skrbnikov. Pri tem poudarjajo, da posest in uporaba petard vseh oblik in moči v Sloveniji ni dovoljena. Vsi pirotehnični izdelki, ki so naprodaj v Sloveniji, morajo biti ustrezno označeni in opremljeni z deklaracijo v slovenskem jeziku, da je zagotovljena sledljivost. Zaradi kršitev lahko posamezniku izrečejo globo v razponu od 400 do 1200 evrov ter mu zasežejo pirotehnične izdelke, četudi niso njegova last.

PLAKAT_Bodi_zvezda_2024

Vsem želimo prijeten in varen praznični december.

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Naslednji prispevek

Planinski pohod na GALETOVEC
18 decembra 2023
cross Skip to content