NOVICE

Planinski pohod na GALETOVEC

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
18 decembra, 2023

 

V soboto, 16. decembra, so mladi planinci obiskali zasneženo Pokljuko in se povzpeli do 1265 m visoke razgledne točke Galetovec . Starejša skupina planincev se je do razgledne točke povzpela po daljši in strmejši poti iz Bohinjske Bele preko Planine za Jamo. Izhodišče mlajše skupine je bila Pokljuka na polovici poti med Mrzlim studencem in Gorjušami. Preko Belske planine so se po krajši in položnejši poti povzpeli do cilja. Na Galetovcu jih je pričakal prekrasen pogled na Karavanke, Kamniške Alpe in planoto Jelovico. Globoko spodaj pod 500 m visoko prepadno steno pa so videli Bohinjsko Belo in Blejsko jezero.
Na Pokljuki so zimske razmere, zato so se pohodniki lahko tudi sankali, kepali ali pa povaljali v snegu.
Za vesel zaključek planinskih pohodov v koledarskem letu so dobili še darilo.

FOTOGRAFIJE

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Bodi zvezda, ne meci petard
11 decembra 2023

Naslednji prispevek

ŠOLSKO TEKMOVANJE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE
18 decembra 2023
cross Skip to content