PLANINSKI POHOD NA KOŠUTICO IN PLANINO KOROŠICO

Mojca Brezovec
18 septembra, 2023

V soboto, 16. septembra so mladi planinci obiskali zahodni del grebena Košute, ki spada v Karavanke. Po grebenu Košute poteka tudi državna meja med Slovenijo in Avstrijo.
Starejša skupina planincev se je iz Ljubelja najprej povzpela do Koče na Ljubelju, ki stoji na starem mejnem prehodu Ljubelj, potem pa nadaljevala vzpon na 1968 m visoko Košutico. Po kratkem počitku se je preko planine Korošice spustila do ceste proti ljubeljskemu prelazu, kjer je stalo taborišče Ljubelj.
Mlajša skupina planincev se je od ceste proti ljubeljskemu prelazu, kjer je stalo taborišče povzpela po lovski poti na 1554 m visoko planino Korošico in se po isti poti vrnila v dolino.
Čeprav je bil prvi pohod v letošnjem šolskem letu so mladi planinci pot prehodili v krajšem času kot je bilo načrtovano. Pohvala gre vsem planincem za vztrajnost na pohodu.

FOTOGRAFIJE

Mojca Brezovec