NOVICE

PLANINSKI POHOD DO OROŽNOVE KOČE

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
19 novembra, 2021

V pričakovanju raziskovanja bunkerjev smo se na megleno sobotno jutro odpeljali proti Bohinjskemu sedlu. Z avtobusom smo se vzpenjali po cesti, ki povezuje Gorenjsko s Primorsko in kmalu je pogled segel proti dolini, kjer se je razprostiralo megleno morje, ter proti našim že nekoliko pobeljenim Julijcem. Veselje ni trajalo dolgo, saj so nas vklopljeni avtobusni brisalci postavili na realna tla. Dežuje. Dokaj hitro se je bilo potrebno odločiti, kam sedaj. Odločitev je padla. Šli bomo do Orožnove koče na Planini za Liscem. Avtobus nas je zopet zapeljal v dolino. Pešačiti smo začeli v vasi Ravne, ki je od cilja oddaljena slabi dve uri. Eni prej, drugi kasneje, vsi smo dosegli cilj in se razveselili koče, ki nam je nudila toplo zavetje. Še posebno so se otroci razveselili prvega letošnjega snega, ki ga je od prejšnjega konca tedna sicer ostalo le za vzorec. Vsi otroci so bili na dane razmere dobro pripravljeni, za kar se vodniki zahvaljujemo tudi staršem.

Povezava do fotografij.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content