NOVICE

MOŽIC Z OKOLICO_planinski pohod

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
23 maja, 2023

V nedeljo so se mladi planinci odpeljali na Soriško planino, ki je bila izhodišče za vzpon na okoliške vzpetine. Mlajša skupina se je najprej povzpela na Možic in se preko Lajnarja spustila do Soriške planine.
Starejša skupina je prehodila daljšo pot. Najprej se je povzpela na Lajnar, pot na  Možica pa podaljšala še čez Slatnik. Iz Možica so se spustili na Vrha Bače od tam pa po pohodniški poti Juliana trail do Nemškega Rovta, kjer jih je čakal avtobus.
Mladi planinci so ves čas hodili po nekdanji Rapalski meji (meja med Kraljevino Jugoslavijo in Italijo), zato so na pobočjih vrhov lahko opazili številne v skalo izklesane bunkerje. Pod vrhom Možica so si ogledali enega od teh bunkerjev. Ob poti so videli tudi ohranjeno italijansko kasarno in tovorno žičnico. Na poti pa so jih spremljali prekrasni razgledi na vrhove Julijskih Alp, Bohinjsko jezero, Baško grapo in vrhove Škofjeloško-Cerkljanskega hribovja ter čudovito cvetje.

Pohvala gre vsem mladim planincem za vztrajnost pri hoji in primerno vedenje.

FOTOGRAFIJE

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

ZKLJUČNI ŠPORTNI DAN ZA 9. A
22 maja 2023

Naslednji prispevek

Likovna kolonija Jesenički
24 maja 2023
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content