NOVICE

Kulturni dan: Obisk gledališča

Objava od
Urška Šimnic Novak
Kategorije
Datum
8 maja, 2022

Nekaj dni pred prvomajskimi počitnicami smo z učenci 1. triade obiskali Gledališče Toneta Čufarja na Jesenicah.

Obisk v gledališču smo pričeli z ogledom gledališke predstave Janko in Metka sladkosnedka. Glavna junaka iz klasične pravljice o Janku in Metki sta bila postavljena v novo okolje in novo dogajanje. Janko in Metka sta bila zelo zelo sladkosnedna, njuna mama pa je hotela, da jesta samo zelenjavo. Vsebina se je navezovala na aktualne teme povezane s prehrano, s katerimi se srečujemo vsakodnevno.

Po predstavi smo imeli na konkreten in izviren način predstavitev gledališkega bontona, nato pa delavnice, v katerih so se učenci preizkusili v vlogi igralcev in publike, odšli na voden ogled zaodrja, garderob, mizarske delavnice, prostora z osvetljavo ter preizkusili različne klobuke. Spoznali so tudi različne poklice in besedišče povezano z gledališčem.

Preživeli smo zanimivo in zelo poučno dopoldne.

Urška Šimnic Novak
Urška Šimnic Novak

Prejšnji prispevek

Pogovorna ura
05 maja 2022

Naslednji prispevek

Planinski pohod po Rupnikovi liniji
09 maja 2022
cross Skip to content