NOVICE

Planinski pohod po Rupnikovi liniji

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
9 maja, 2022

Na prvo soboto v maju smo se mladi planinci PD Radovljica odpeljali v Poljansko dolino do Gorenje vasi.

Najprej smo se sprehodili po krajši tematski poti Rupnikove linije, kjer smo videli številne bunkerje in si nekatere ogledali tudi v notranjosti. Pri raziskovanju bunkerjev so si mladi planinci pomagali s čelnimi svetilkami. Rupnikova linija je sistem utrdb, ki jih je gradila Kraljevina Jugoslavija kot obrambno črto na meji s Kraljevino Italijo. Utrdbe nikoli niso bile uporabljene v obrambne namene. Po zasluženi malici smo se odpeljali na Goli vrh in si s pomočjo prijaznega lokalnega vodnika ogledali podzemno utrdbo, ki je ena najbolj ohranjenih utrdb Rupnikove linije. Podzemne dvorane so bile predvidene za vojašnico z bolnišnico, skladišča, strojnico. Iz podzemlja smo se po 124 stopnicah povzpeli do vršnega bunkerja, kjer smo izstopili skozi okno- strelno lino. Čeprav nam oblačno vreme ni omogočilo poglede na hribovja nad Poljansko dolino smo preživeli zanimiv in poučen dan. Vsi vodniki se pridružujemo lokalnemu vodniku, ki je  pohvalil vedenje in vedoželjnost mladih planincev.

Povezava do fotografij.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Kulturni dan: Obisk gledališča
08 maja 2022

Naslednji prispevek

POGOVORNE URE
11 maja 2022
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content