NOVICE

Naravoslovni dan za 1. triado: Tradicionalni slovenski zajtrk in obisk Sodarjeve domačije

Objava od
Miha Okorn
Kategorije
Datum
17 novembra, 2023

V petek, 17. 11. 2023, so učenci prve triade lipniške in ovsiške šole imeli naravoslovni dan Tradicionalni slovenski zajtrk. Prvo uro so učenci spoznali, kaj sestavlja ta zajtrk, njegov pomen ter prednosti ekološke, sezonske in lokalne hrane. Nato so se odpravili v Bodešče na obisk Sodarjeve domačije. Tam so učence sprejeli, jim razkazali staro kmečko hišo, kmečka opravila, igre, glasbo in ples. Učenci so se preskusili v luščenju koruze, metu podkev, izdelavi masla in mletju žita. Za konec so spoznali kmečki ples in poizkusili domače dobrote. Ko se dela z veseljem in sledi prijetno okrepčilo, čas hitro mine.

 

Miha Okorn
Miha Okorn
cross Skip to content