NOVICE

Planinski pohod na GOLICO

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
13 junija, 2023

V nedeljo, 11. junija smo se z mladimi planinci odpeljali do vasi Planina pod Golico, ki je bila izhodišče za vzpon na Golico.
Mlajša skupina planincev se je povzpela do Koče na Golici. Starejše skupina pa po »zimski poti« do Koče na Golici, potem pa še na razgledni vrh, kjer se nam je občasno odprl pogled na Koroško v Avstriji. Občudovali smo poljane narcis ali ključavnic, kot jih imenujejo domačini, po katerih je ta vrh v Karavankah najbolj poznan. Obe skupini planincev sta se v dolino spustili do Korlnovega rova, ki je eden izmed spominov na čas, ko so tod kopali železovo rudo. Čeprav je bilo vreme muhasto, kot že ves maj in junij, so uspešno zaključili zadnji pohod v tem šolskem letu.
Pohvala gre vsem mladim planincem za vzorno vedenje in vztrajno hojo.

FOTOGRAFIJE

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Dopoldanska pogovorna ura
11 junija 2023

Naslednji prispevek

Športni dan za učence od 7. do 9. razreda
13 junija 2023
cross Skip to content