NOVICE

Planinski pohod na PRISTOVŠKI STORŽIČ IN SV. JAKOB NAD PREDDVOROM

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
13 novembra, 2022

Pot na Sv. Jakob je mlajša skupina učencev začela v Potočah nad Preddvorom. Mimo gradu Turn, kjer se je v 19. stoletju rodila prva slovenska pisateljica in pesnica Josipina Urbančič Turnograjska, so se po gozdni poti povzpeli do Sv. Jakoba. Ob cerkvici iz 15. stoletja je razgled na Ljubljansko kotlino in bližnji Storžič. Ob vrnitvi na izhodišče so imeli še čas za ogled jezera Črnava, sprehod  skozi drevored mladoporočencev in sprostitev na igralih ob jezeru.
Starejša skupina planincev je pohod začela na prelazu Jezerski vrh. Iz avstrijske strani se je najprej po gozdni poti, potem pa tudi po zahtevnejši poti, opremljeni z varovalnimi jeklenicami, povzpela na 1759 m visoki Pristovški Storžič v Karavankah. Na vrhu so uživali v prelepem sončnem dopoldnevu in razgledu na Kamniško – Savinjske Alpe in greben Košute.
Pohvala gre vsem mladim planincem, ne samo za vztrajnost pri hoji, ampak tudi za spoštljiv odnos do ostalih pohodnikov.

FOTOGRAFIJE

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec
cross Skip to content