NOVICE

Planinski pohod na STRUŠKO

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
5 junija, 2022

Na zadnji planinski pohod v tem šolskem letu so se mladi planinci odpravili v Karavanke. Struška je gorsko sleme v Karavankah na avstrijsko-slovenski meji. Starejša skupina mladih planincev se je od Doma Pristava na Javorniškem Rovtu preko planine Pusti Rovt povzpela na najvišji 1944 m visoki Veliki vrh na katerem stoji zavetišče radioamaterjev. Mlajša skupina planincev se je do Pustega Rovta povzpela po poti starejše. Potem pa je pot nadaljevala na Belsko planino, ki se nahaja na zahodnem robu slemena Struške. Mlade pohodnike je razveselilo lepo sončno vreme, preproge raznobarvnega cvetja in lepi razgledi na Golico, Julijce s Triglavom, Gornjesavsko dolino, avstrijsko Koroško z Dravo.
Vsi mladi pohodniki si zaslužijo pohvalo za primerno vedenje in vztrajnost pri hoji.

FOTOGRAFIJE

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Srečanje z Natašo Konc Lorenzutti
01 junija 2022

Naslednji prispevek

Seznami učbenikov
09 junija 2022
cross Skip to content