NOVICE

Planinski pohod na BLEGOŠ

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
8 marca, 2022

Prvo soboto v marcu smo se z mladimi planinci MO PD Radovljica povzpeli na Blegoš, ki se nahaja v Škofjeloškem hribovju med Poljansko in Selško dolino. Z avtobusom smo se zapeljali do vasi Leskovica, kjer smo se v dveh skupinah povzpeli proti vrhu. Pot je potekala po gozdu, prečila manjši hudourniški potoček in se zmerno vzpenjala mimo zavetišča gorske straže na Jelencih, vse do križišča, kjer smo zavili desno proti koči. Koča na Blegošu je bila končni cilj mlajše skupine. S starejšimi planinci smo nadaljevali pot mimo koče proti vrhu, ki nam je tokrat nudil prave zimske razmere. Sneg, mraz in veter so mladim planincem otežili vzpon. Tudi sam vrh zaradi vetra ni bil nič kaj prijazen, zato smo bili vsi mnenja, da se po isti poti vrnemo do koče, kjer smo se ogreli in okrepčali. V dolino smo se vrnili skupaj z mlajšo skupino. Prav vsi mladi pohodniki zaslužijo pohvalo za lepo vedenje in dobro kondicijsko pripravljenost. Zlasti starejši planinci so se izkazali za previdne, poslušne in primerno pripravljene pohodnike.

Povezava do fotografij.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec
cross Skip to content