NOVICE

Planinski pohod na Viševnik in planino Konjščico

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
27 septembra, 2021

Na sončno septembrsko nedeljo so se mladi planinci odpeljali na Pokljuko do Rudnega polja. Starejša skupina se je čez Kačji rob povzpela na 2050 m visok Viševnik. Da je zelo obiskana gora so v nedeljo ugotovili tudi mladi planinci. Obiskovalcu nudi čudovite razglede na okoliške gore, Triglav je kot na dlani. Mlajša skupina pa je odšla proti planini Konjščica. Na planini se nahaja nekaj pastirskih koč, izvir s pitno vodo in iz planine teče potok Ribnica. Pri pastirski koči, ki je spremenjena v sirarno, je bil daljši počitek za mlade planince. Dobro razpoloženi in ne preveč utrujeni so se planinci starejše in mlajše skupine vrnili na izhodišče na Rudno polje.

Na tej povezavi si lahko ogledate fotografije.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Likovna delavnica
27 septembra 2021

Naslednji prispevek

Jesenska papirna akcija
30 septembra 2021
cross Skip to content