NOVICE

Večer z Andersenom

Objava od
Uroš Švab
Kategorije
Datum
26 marca, 2024

2. april je mednarodni dan knjig za otroke, je tudi dan, ko se je rodil slavni pravljičar Hans Christian Andersen.

Letos bomo izjemoma namesto Noči z Andersenom izvedli Večer z Andersenom. Pogoj za udeležbo je, tako kot doslej, opravljena bralna značka (do 29. 3.). Dogodek se bo pričel 5. aprila ob 17.30 in bo trajal do 21.30, ko bodo po učence prišli starši. Večer bomo preživeli v šoli najprej ob branju, ki mu bodo sledile dejavnosti, ki jih bodo ponudili učitelji, vmes bo tudi večerja in priložnost za druženje za vse udeležence.

Letos je bila za izhodišče ustvarjanja izbrana Andersenova pravljica Snežna kraljica, ker je bila prvič objavljena leta 1844, torej pred okroglimi 180 leti. Učitelji pa bodo pri izbiri čtiva svobodni, tako da lahko izberejo tudi druge Andersenove pravljice oz. starosti učencev primerna besedila slovenskih avtorjev.

Uroš Švab
Uroš Švab

Prejšnji prispevek

OFS Voše na Območnem srečanju
25 marca 2024

Naslednji prispevek

Kulturni dan za 9. razred
27 marca 2024
cross Skip to content