NOVICE

Gregorjevo v Drugi jutranji kroniki

Objava od
Katarina Perič
Datum
12 marca, 2024

Na Gregorjevo naj bi po starem verovanju sonce in svetloba premagala mraz in temo.

Prejšnji teden so petošolci in šestošolci izdelovali barčice v okviru tehniškega dne. Na predvečer gregorjevega, 11. marca, so jih spustili v Kamni Gorici in Kropi na tradicionalni prireditvi. Pri tem jih je ujela tudi televizijska kamera POP TV in radijski mikrofon RTV Slovenija.

O gregorjevem, prazniku, ko se ptički ženijo, in o spuščanju barčic v Kropi in Kamni Gorici so danes (12. 3. 2024) poročali v Drugi jutranji kroniki na Prvem radiu RTV Slovenija. V radijskem prispevku so nastopili tudi učenci naše šole.

Vabljeni k poslušanju od 15.16 minute dalje na spodnji povezavi:
https://prvi.rtvslo.si/podkast/jutranja-kronika/44/175029474

 

Katarina Perič
Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine

Prejšnji prispevek

Pevska noč Mladinskega pevskega zbora
12 marca 2024

Naslednji prispevek

TEKMOVANJE V PLEZANJU
14 marca 2024
cross Skip to content