NOVICE

Proslava ob kulturnem prazniku na PŠ Ovsiše

Objava od
Marjeta Koselj
Kategorije
Datum
8 februarja, 2024

Učenci ovsiške podružnice so v sredo, 7. februarja pripravili proslavo ob kulturnem prazniku. Nastopali so vsi učenci; učenci 1. in 2. razreda so uprizorili staro ljudsko igro Ali je kruh že pečen ter deklamirali pesmi, učenci 3. in 4. razreda so prepevali ljudske pesmi, eno ljudsko vižo pa nam je na harmoniko zaigral tretješolec. Osrednji del proslave so pripravili petošolci; uprizorili so Povodnega moža, in sicer se je na eni strani odra zavrtela Prešernova Uršika zala, na drugi strani pa je po Urško prihrumel na svojem jeklenem konjičku povodni mož, ki ga je v svojih verzih opisal Andrej Rozman Roza.

Marjeta Koselj
Marjeta Koselj

Prejšnji prispevek

Ob slovenskem kulturnem prazniku ...
07 februarja 2024

Naslednji prispevek

HUDO! Imaš tremo?
10 februarja 2024
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content