HUDO! Novinarske delavnice RTV Slovenija

Katarina Perič
6 februarja, 2024

Danes so na lipniški šoli potekale novinarske delavnice za mlade Prvega radia RTV Slovenija.

Tretješolci so odgovarjali na novinarsko anketo za Radijski ringaraja, Brina Aleksić je predstavila taekwondo za rubriko HUDO športni, Filip Pintar pa bo gost radijske oddaje Kulturomat.

Skupaj z novinarjema so učenci posneli del oddaje HUDO! za mlade. Za temo tokratne oddaje smo izbrali NASTOPANJE, v goste povabili dramsko igralko Tino Resman, nekaj zanimivih sogovornikov pa poiskali kar na šoli. Mladi novinarji so se preizkusili tudi v montaži svojih prispevkov.

Za drugi del oddaje HUDO! se bo šolska novinarska ekipa v soboto zjutraj zbrala v studiu Radia Prvi RTV Slovenija, od koder se bodo oglasili v živo.

Vabljeni k poslušanju v SOBOTO, 10. februarja 2024 med 8. in 10.30 uro na Prvem radiu RTV Slovenija.

Novico so delili tudi na instagramu Prvega radia.

Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine

Tehniški dan za 8. in 9. razred
06 februarja 2024