NOVICE

Prometna varnost na območju šole

Objava od
Boštjan Kališnik
Kategorije
Datum
28 januarja, 2024

Spoštovani vozniki in voznice,

otroci in mladoletniki spadajo v t. i. skupino šibkejših prometnih udeležencev. Kot prometni udeleženci so nepredvidljivi, prometne predpise si razlagajo po svoje (predvsem prometne znake, ki obveščajo o varni hoji), poleg tega pa ne zmorejo pravilno oceniti hitrosti in oddaljenosti bližajočega se vozila. Za njihovo varnost moramo skrbeti predvsem drugi udeleženci v cestnem prometu. Zlasti vozniki moramo še posebno skrbno paziti nanje!

Prosimo, da v bližini šolskih poti zmanjšate hitrost vožnje. Vozite še posebno previdno, počasi in z zadostno varnostno razdaljo. Parkirati morate pravilno, saj z nepravilno ustavitvijo ali parkiranjem lahko ne samo ovirate, temveč tudi ogrožate otroke in druge pešce. Parkirišče ob šoli je namenjeno zaposlenim.

Spoštovani starši in skrbniki, ne pozabite, da z lastnim ravnanjem dajete zgled svojim otrokom. Pomislite, kako sami prečkate cesto. Ali uporabljate varnostne pasove, skrbno parkirate, ne uporabljate telefona med vožnjo?

Zahvaljujemo se vsem, ki upoštevate prometne znake in skrbite za varnost vseh prometnih udeležencev.

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Prejšnji prispevek

Mednarodni dan izobraževanja
24 januarja 2024

Naslednji prispevek

TEHNIŠKI DAN ZA 8. IN 9. RAZRED
29 januarja 2024
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content