Prometna varnost na območju šole

Boštjan Kališnik
28 januarja, 2024

Spoštovani vozniki in voznice,

otroci in mladoletniki spadajo v t. i. skupino šibkejših prometnih udeležencev. Kot prometni udeleženci so nepredvidljivi, prometne predpise si razlagajo po svoje (predvsem prometne znake, ki obveščajo o varni hoji), poleg tega pa ne zmorejo pravilno oceniti hitrosti in oddaljenosti bližajočega se vozila. Za njihovo varnost moramo skrbeti predvsem drugi udeleženci v cestnem prometu. Zlasti vozniki moramo še posebno skrbno paziti nanje!

Prosimo, da v bližini šolskih poti zmanjšate hitrost vožnje. Vozite še posebno previdno, počasi in z zadostno varnostno razdaljo. Parkirati morate pravilno, saj z nepravilno ustavitvijo ali parkiranjem lahko ne samo ovirate, temveč tudi ogrožate otroke in druge pešce. Parkirišče ob šoli je namenjeno zaposlenim.

Spoštovani starši in skrbniki, ne pozabite, da z lastnim ravnanjem dajete zgled svojim otrokom. Pomislite, kako sami prečkate cesto. Ali uporabljate varnostne pasove, skrbno parkirate, ne uporabljate telefona med vožnjo?

Zahvaljujemo se vsem, ki upoštevate prometne znake in skrbite za varnost vseh prometnih udeležencev.

Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Mednarodni dan izobraževanja
24 januarja 2024