NOVICE

Mednarodni dan izobraževanja

Objava od
Boštjan Kališnik
Kategorije
Datum
24 januarja, 2024

Letošnji mednarodni dan izobraževanja, ki ga beležimo 24. januarja, je posvečen boju proti sovražnemu govoru.

Tematika zaznavanja in preprečevanja sovražnega govora v zadnjih letih vse glasneje odmeva, tudi v oziru komunikacije med mladimi v šolah in prek spletnih aplikacij oziroma družabnih omrežij.  Generalna direktorica mednarodne organizacije UNESCO, Audrey Azoulay, je ob tej priložnosti med drugim sporočila, da je najboljša obramba pri preprečevanju širjenja sovražnega govora prav izobraževanje in s tem postavljanje temeljev za vključujočo, demokratično družbo, ki spoštuje človekove pravice. Za dosego tega cilja moramo bolje izobraževati in podpirati tudi učitelje. 

Izobraževanje je človekova pravica, javno dobro in javna odgovornost. Na OŠ Staneta Žagarja Lipnica si prizadevamo za ustvarjanje varnega in spodbudnega učnega okolja ter spoštljive odnose in strpno komunikacijo med vsemi deležniki v vzgoji in izobraževanju.

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Naslednji prispevek

Prometna varnost na območju šole
28 januarja 2024
cross Skip to content