NOVICE

Planinski pohod do Vgrizove planine in Celovške koče

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
22 oktobra, 2023

V nedeljo, 22. oktobra, smo se mladi planinci odpeljali v sosednjo Avstrijo v dolino Poden.
Naš pohodniški cilj je bila Vgrizeva planina in Celovška koča. Na Vgrizevo planino, leži na nadmorski višini 1569 m, smo se povzpeli iz Žabnice. S planine se nam je odprl razgled na Vrtačo in Ovčji vrh. Mlajša skupina planincev se je po počitku in malici vrnila v dolino.
Starejša skupina planincev pa se je po zavarovani plezalni poti povzpela na preval Vrata na nadmorski višini 1714 in se nato spustila do nadmorske višine 1664, kjer stoji Celovška koča. Po krajšem počitku in zasluženi malici so se ponovno povzpeli na preval Vrata in se spustili v dolino do izhodišča v Žabnici.

Vsem udeležencem pohoda gre pohvala za vztrajnost pri hoji in lepo vedenje.

FOTOGRAFIJE

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Utrinki iz tehniškega dneva za sedma razreda
19 oktobra 2023

Naslednji prispevek

Medobčinsko tekmovanje v krosu
23 oktobra 2023
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content