NOVICE

Evropski teden mobilnosti 2023

Objava od
Boštjan Kališnik
Datum
9 septembra, 2023

Evropski teden mobilnosti letos v ospredje postavlja odločitev za racionalnejše načine potovanj. To so vsi tisti načini, ki sicer na prvi pogled ponujajo manj prestiža in udobja, a obenem zagotavljajo svetlejšo prihodnost. Izberimo torej varčnejše poti in se pogovarjajmo o tem, kakšna bi bila naša družba, če bi večino poti opravili z javnim prevozom ali se odločili za eno od oblik aktivne mobilnosti.

V tednu od 18. do 22. septembra bomo organizirali Pešbus, in sicer:

  • na matični šoli na relaciji Kamna Gorica - OŠ Staneta Žagarja Lipnica,
  • na podružnični šoli Ovsiše pa od kulturnega doma v Podnartu do PŠ Ovsiše.

Ob dnevu brez avtomobila (22. 9. 2023) pa bomo organizirali peš prihod v šolo:

  • do matične šole iz naselij Kamna Gorica, Kropa, Dobrava in Brezovica,
  • do podružnične šole iz naselij Zaloše, Podnart, Ovsiše, Češnjica in Poljšica.

 

Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo in zdravo mesto, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Prejšnji prispevek

Ekskurzija za 9.razred
08 septembra 2023

Naslednji prispevek

Medgeneracijski pohod po KS Podnart
10 septembra 2023
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content