NOVICE

POKLJUKA - šola v naravi

Objava od
Mojca Brezovec
Kategorije
Datum
2 aprila, 2023

V ponedeljek, 20. 3. 2023, smo se s sedmošolci odpeljali na Pokljuko, kjer smo v osrčju Triglavskega narodnega parka preživeli pet dni šole v naravi. Toplo zavetje in prehrano nam je nudil hotel Center na Rudnem Polju. Učenci so bili tekom dneva razdeljeni v tri skupine. Pridobivali so nova znanja na različnih področjih s poudarkom na pridobivanju in poglabljanju znanja v teku na smučeh. Poleg teka na smučeh so se učenci seznanili z delovanjem TNP, z nevarnostmi v naravi ter spoznali osnovne prvine prve pomoči. Preizkusili so se v hoji s krpljami, derezami ter spoznali delovanje lavinske žolne. Z učenci smo obiskali idilično planino Zajamniki, kjer je že močo dišalo po pomladi. Večere smo si krajšali z nočnim pohodom, sankanjem, igrami na snegu, prisluhnili smo potopisnemu predavanju, družabnimi igrami ter s tombolo.
Navdušeni nad svojim pridobljenim znanjem in lepimi vtisi  smo v petek po kosilu zapustili sončno Pokljuko in se vrnili v dolino.

FOTOGRAFIJE

 

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Naslednji prispevek

Pogovorna ura
03 aprila 2023
PREBERITE SI ŠE
ŠVN Radenci - 2. dan
21 novembra, 2023
1 aprila, 2022
Kuža Pazi na obisku ...
7 septembra, 2023
cross Skip to content