NOVICE

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje

Objava od
Katarina Perič
Datum
1 februarja, 2023

Območno tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje je 14. 1. 2023 potekalo na OŠ A. T. Linharta v Radovljici. Udeležile so se ga tri učenke lipniške šole: Iza Lucija Bjelić, Ivana Berce iz 8. razreda ter Zoja Višnar iz 9. razreda. V tokratni nalogi so morale zapisati svoje misli o tem, ali lahko književnost in ljubezen spreminjata svet. Izhodišče za razmišljanje je bila likovna pesem Pika in citat avtorja pesmi Vinka Möderndorferja o umetnosti. Podlaga tekmovanja je letos pesniška zbirka Romeo in Julija iz sosednje ulice omenjenega sodobnega slovenskega pesnika.

Vse tri učenke so dosegle bronasto Cankarjevo priznanje. Ivani Berce se je uspelo uvrstiti tudi na državno tekmovanje, ki bo 11. marca v Ljubljani.

Iskreno čestitamo in držimo pesti še naprej.

Katarina Perič
Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine

Naslednji prispevek

Vpis v 1. razred 2022/23
02 februarja 2023
cross Skip to content