NOVICE

POKLJUKA - šola v naravi

Objava od
Mojca Brezovec
Kategorije
Datum
29 marca, 2022

V ponedeljek smo se s sedmošolci odpeljali na Pokljuko, kjer smo v osrčju Triglavskega narodnega parka preživeli pet dni šole v naravi. Toplo zavetje in prehrano nam je nudil hotel Center na Rudnem Polju. Učenci so bili tekom dneva razdeljeni v tri skupine. Pridobivali so nova znanja na različnih področjih s poudarkom na pridobivanju in poglabljanju znanja v teku na smučeh. Poleg teka na smučeh so se učenci seznanili z delovanjem TNP, z nevarnostmi v naravi ter spoznali osnovne prvine prve pomoči. Preizkusili so se v hoji s krpljami ter spoznali delovanje lavinske žolne. Z učenci smo obiskali idilično planino Zajamniki, kjer je že močo dišalo po pomladi. Večere smo si krajšali z nočnim pohodom, sankanjem, igrami na snegu, prisluhnili smo potopisnemu predavanju, igrali smo se socializacijske igre. Četrtkov večer smo zaključili s tombolo. Zadnji dan smo skupaj z vsemi otroki tekli do planine Zajavornik, kjer smo si ogledali okoliške vrhove ter pastirske koče.
 Navdušeni nad svojim pridobljenim znanjem in lepimi vtisi  smo v petek po kosilu zapustili sončno Pokljuko in se vrnili v dolino.

Povezava do fotografij.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

KuhnaPaTo
28 marca 2022

Naslednji prispevek

Noč z Andersenom 2022
31 marca 2022
cross Skip to content