Planica - šola v naravi - 4. dan

Katarina Perič
17 marca, 2022

Zdaj znamo dovolj za prvo daljšo turo. Po zajtrku se zberemo pred smučarsko garažo in si pripravimo opremo. Na tekaških smučeh se podamo proti Ratečam in slovensko-italijanski meji. Prijazni oskrbnik gostišča nam prijazno dovoli pojesti malico na terasi in nas pogosti z osvežilno limonado. Potrudimo smo se in vse pospravimo za seboj, preden spet nataknemo smuči in tečemo nazaj v Planico.

Prijetno utrujeni od dopoldanskega podviga si privoščimo kosilo in čisto malo počitka. V odmoru pred popoldanskim pohodom v dolino Tamar napnemo možgane in merimo moči v znanju matematike (tekmovanje Kenguru). Zvečer nas čaka družabni večer in pakiranje. Jutri še s smučkami obiščemo Tamar, po kosilu pa se odpeljemo proti Lipnici. Pozdrav iz Planice, se vidimo kmalu!

Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine