NOVICE

Planinski pohod_MEŽAKLA

Objava od
Mojca Brezovec
Datum
20 junija, 2021

Starejša skupina mladih planincev se po dokaj strmi poti povzpne iz Jesenic proti Zakopu na Mežakli, kjer je krajši počitek. Ob poti po grebenu v smeri Planskega vrha si ogledajo partizansko bolnico in se ustavijo na razgledni ploščadi Špica, kjer se jim odpre razgled na Jesenice in vrhove Karavank. Mimo kamnitega loka Naravni most se povzpnejo na Planski vrh, kjer je leta 2009 padel meteorit. Nato sledi spust do Snežne jame. Izhodišče mlajše skupine je naselje Kočna. Med vzponom po krajšem odcepu s poti sledi ogled skalnega osamelca Poljanska Baba. Vzpon se nadaljuje dokaj navkreber do planine Obranca, kjer se ponudi razgled na vrhove in planote Julijskih Alp in Blejsko jezero. Po krajšem počitku sledi rahel vzpon delno po gozdni cesti, delno po stezi do Snežne jame. Pri Snežni jami je malica in daljši počitek za obe skupini mladih planincev, nato pa ogled 70 m dolge jame, kjer se še vedno zadržuje sneg.
Vodniki bi pohvalili vse mlade planince, ki so se udeležili tega izleta.
Ogled FOTOGRAFIJ.

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

Valeta 2021
17 junija 2021

Naslednji prispevek

Prevzem spričeval
21 junija 2021
PREBERITE SI ŠE
Vabilo Glasbene matice
17 avgusta, 2023
cross Skip to content