Športni dan, 1 triada

Urška Šimnic Novak
22 maja, 2021

... petek ...sončno dopoldne ...športni dan

v petek, 21. maja, smo imeli športni dan. Prve ure smo namenili testiranju za športno vzgoji karton. V veliki telovadnici smo uspešno izvedli meritve telesnih značilnosti in gibalnih sposobnosti: telesna teža in višina, kožna guba nadlahti, dotikanje plošče z roko, skok v daljino z mesta, poligon nazaj, dviganje trupa v 60 sekundah, predklon na klopci, vesa v zgibi, nato pa smo v športnem parku odtekli 60m in 600m.

Po krajšem počitku smo pripravili nahrbtnike s pijačo in priboljškom ter se odpravili na krajši pohod in osvojili bližnji hrib s čudovitim razgledom na Kamno Gorico. Pot nas je vodila čez Zgornjo Dobravo do Zjavke. Od tam smo se spustili do Kamne Gorice in našo pot zaključili pri šoli.

Preživeli smo uspešno in prijetno športno dopoldne.

Urška Šimnic Novak

Jedilnik od 24.5. do 28.5.2021