NOVICE

Prešerno ob Prešernovem dnevu

Objava od
Katarina Perič
Kategorije
Datum
9 februarja, 2021

Za učence lipniške in ovsiške šole smo v petek, 5. februarja 2021, pripravili kulturne dneve. Učenci 1.-3. razreda so slovenski kulturni praznik obeležili z različnimi literarnimi in likovnimi dejavnostmi v šoli, za ostale smo kulturne vsebine zaradi danih razmer pripravili na daljavo.

Učenci 4. in 5. razreda so si ogledali lutkovno predstavo Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča, učenci 6. in 7. razreda pa igrano predstavo Emil in detektivi.

V 8. in 9. razredu so si učenci ogledali italijanski film Moj brat lovi dinozavre in razmišljali o sobivanju z drugačnimi od sebe, o odraščanju, zrelosti in odgovornosti za lastna dejanja.

Upamo, da smo v dnevno rutino šolanja na daljavo uspeli vnesti kanček optimizma, vedrega pogleda na svet in zavedanja za kulturo ter dobro in lepo v življenju. Želimo si, da bomo že prihodnje kulturne aktivnosti lahko doživeli v gledališču, kinu, muzeju, galeriji ali na pravi ekskurziji.

Katarina Perič
Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine

Naslednji prispevek

Jedilnik od 15.2.-19.2.2021
12 februarja 2021
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content