NOVICE

Dan varne rabe interneta - 6. 2. 2024

Objava od
Boštjan Kališnik
Datum
5 februarja, 2024

Dan varne rabe interneta 2024 je letos posvečen problematiki spletnega nasilja. Da je spletno nasilje med mladostniki velik izziv, vsakodnevno ugotavljajo pri pogovorih z učenci in dijaki na Safe.si delavnicah (letno jih izvedejo okoli 800), kjer že učenci četrtih razredov osnovne šole redno pripovedujejo, da so bili žrtve, povzročitelji ali priče spletnega nasilja, posamezni primeri pa se pojavljajo tudi v nižjih razredih. Da so mladostniki močno vpleteni v spletno nasilje, kažejo tudi raziskave tega področja.

Spletnega nasilja ne smemo tolerirati, saj mladostniki blažje oblike spletnega nasilja normalizirajo, a zaradi njega kljub temu trpijo. Prav tako je zakoreninjeno napačno in škodljivo prepričanje, da si je žrtev sama kriva, da je žrtev spletnega nasilja. Številni povzročitelji in priče medvrstniškega spletnega nasilja pa so prepričani, da je vse skupaj le šala in zabavno in se ne zavedajo, da žrtev zaradi tega trpi.

Aktivnostim o problematiki spletnega nasilja se bomo pridružili tudi na naši šoli.

Plakat

Program RTV Slovenija ob dnevu varne rabe interneta 2024

 

 

 

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Prejšnji prispevek

ZIMSKI ŠPORTNI DAN ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA
01 februarja 2024

Naslednji prispevek

Tehniški dan za 8. in 9. razred
06 februarja 2024
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content