NOVICE

Mednarodni natečaj Igraj se z mano

Objava od
Tanja Miklavčič-Lukančič
Kategorije
Datum
16 marca, 2024

V  letošnjem šolskem letu so učenci petega razreda naše šole sodelovali na mednarodnem likovnem natečaju, z naslovom Bodi umetnik »Igraj se z mano«. Izbirali so lahko med temama RAZLIČNI SMO in IGRAJ SE Z MANO.

Na natečaj je prispelo preko 5.800 likovnih del iz 9 različnih držav (Slovenije, Hrvaške, Srbije, Severne Makedonije, Slovaške, Ukrajine, Irske, Kanade in Španije). Izbor del je pripravila Nina Popič, kustosinja razstave »Igraj se z mano« iz Koroške galerije likovnih umetnosti.

Pohvalimo se lahko, da je bil med  velikim številom prijavljenih del izbrani tudi naš učenec Maks Hrovat  s sliko »Igra v moji glavi «.

V sredo, 13.3.2024, je bila  v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu otvoritvena razstava vseh izbranih del.

Čestitamo Maksu Hrovatu  za izjemen uspeh in mu  želimo, da bi ga želja po ustvarjanju spremljala še naprej.

 

Tanja Miklavčič-Lukančič
Tanja Miklavčič-Lukančič

Prejšnji prispevek

TEKMOVANJE V PLEZANJU
14 marca 2024

Naslednji prispevek

POKLJUKA - šola v naravi
18 marca 2024
cross Skip to content