NOVICE

Zgodbe Vikingov v gledališču

Objava od
Katarina Perič
Datum
3 marca, 2024

V petek, 1. 3. 2024, so se učenci od 6.-9. razreda odpravili v Ljubljano. Natančneje, odšli so v Cankarjev dom. V Štihovi dvorani so si ogledali predstavo Vikingi: pesmi severnega morja.

Predstava govori o življenju vikinških prednikov in o njihovi mitologiji. Verovali so v različna bitja, ki so živeli v devetih svetovih: v svetu mraza, toplote, bogov, svetu vilinov, škratov, velikanov, svetu mrtvih in teme ter v srednjem svetu, kjer živimo ljudje. Ta je bogovom najljubši, saj si ljudje znamo pripovedovati zgodbe. Vse zgodbe so zamrznjene v starem Severnem morju (v času). Nobenega od svetov več ni. Razen enega. To je naš svet. Svet, v katerem živimo zdaj mi. Ljudje. Eno od sporočil predstave je, naj ga čuvamo, ker je edini in zadnji.

Nekaj posebnega  si je bilo ogledati predstavo v okrogli dvorani.

Katarina Perič
Katarina Perič
prof. slovenščine in nemščine

Prejšnji prispevek

Petošolci so drsali v Radovljici
02 marca 2024

Naslednji prispevek

Infodrom o športu
03 marca 2024
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content