Karierna orientacija: Dan odprtih vrat na Višji šoli za gospodarske poklice Št. Peter

David Kebler
24 oktobra, 2023

Spoštovani!

Višja šola za gospodarske poklice Št. Peter vabi na dan odprtih vrat, ki bo v četrtek, 16. novembra (od 16.00 do 20.00) in petek 17. novembra 2023 (od 8.00 do 12.00), v Št. Jakobu v Rožu.

Predstavili vam bodo 5 letni srednješolski program, ki ga dijaki zaključijo s splošno maturo hkrati pa pridobijo kompetence za opravljanje več poklicev: ekonomski tehnik, turistični tehnik ter gostinski tehnik.

Ključne točke izobraževanja:

•  dvojezični pouk v slovenskem in nemškem jeziku
  •  tromesečna praksa po 3. letniku
  •  izpit iz kuhanja in strežbe v 4. letniku
  •  priznana matura po 5. letniku
  •  veliko ekskurzij

V izobraževalni program se lahko vključijo vsi, ki imajo zaključeno osnovno šolo v Sloveniji. Pri sprejemu se upošteva izbirni predmet nemškega jezika, ki pa ni nujen oziroma ga je mogoče nadoknaditi.

Šolo upravlja Konvent šolskih sester, ki dijakinjam in dijakom omogoča bivanje v dijaškem domu.

Napotki za prihod

Najlažji  in najhitrejši  prihod je skozi karavanški predor, prvi izhod. Šola je oddaljena 5 minut od karavanškega predora. Po 1 km v smeri Borovlje (Ferlach) se šola nahaja na desni strani.

Do 1. izhoda na avtocesti ni potrebna avstrijska vinjeta.

Za prihod čez prelaz Ljublej je pot daljša za približno 25 minut.

Okvirni čas vožnje:

• Iz Jesenic - 20 minut