NOVICE

Naj bo vsak dan dan Zemlje

Objava od
Boštjan Kališnik
Datum
22 aprila, 2023

Danes obeležujemo svetovni dan Zemlje, katerega namen je ozaveščati o okoljskih vprašanjih, s katerimi se sooča naš planet, ter spodbujanje trajnostnih in zelenih praks. V okviru letošnjega svetovnega dneva, ki v ospredje postavlja vlaganja v naš planet, smo v mesecu aprilu očistili okolico šole, izvedli akcijo zbiranja starega papirja na Ovsišah in v avli šole pripravili razstavo z zanimivimi dejstvi o našem planetu. V mesecu maju bomo akcijo zbiranja starega papirja izvedli tudi v Lipnici.

Ali veš?
Če bi vsi ljudje na planetu živeli, kot živimo v Sloveniji, bi potrebovali kar 3,4 planete velikosti Zemlje, da nam ne bi zmanjkalo naravnih virov.

Lepši svet - Dan Zemlje

Dan Zemlje 2023 - Investirajmo v naš planet

Infodrom - Podnebne spremembe

Vir slike: Ministrstvo za naravne vire in prostor

Boštjan Kališnik
Boštjan Kališnik
prof. matematike in geografije; ravnatelj

Prejšnji prispevek

Dopoldanske pogovorne ure
18 aprila 2023

Naslednji prispevek

Vesela šola - državno tekmovanje
23 aprila 2023
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content