NOVICE

Planinski pohod na SENICO

Objava od
Mojca Brezovec
Kategorije
Datum
19 marca, 2023

V soboto, 18. marca so se mladi planinci iz Bleda z vlakom odpeljali v Baško grapo in izstopili na železniški postaji Podmelec. Iz železniške postaje so se odpravili skozi naselje Klavže in po krajšem vzponu prišli do naselja Podmelec. Pohod se je nadaljeval po 10 etapi pohodniške poti Julijana trail.
Starejša skupina se je za Podmelcem povzpela do 60 m visokega slapu Sopota.
Po lokalni cesti pod Kobiljo glavo so nadaljevali pohod do vasi Ljubinj. Sledil je vzpon do 658 m visokega razgledišča Senica, kjer se jim je odprl razgled na Sočo, Most na Soči in Tolmin pod Kozlovim robom.
Po malici in počitku so se spustili do zaselka Stopec. Pot so nadaljevali do Modreja in  ob akumulacijskem jezeru do Mosta na Soči, kjer so si ogledali sotočje Idrijce in Soče. Sledil je še kratek sprehod ob reki Idrijci do železniške postaje Most na Soči. Vsi zadovoljni in polni lepih vtisov so težko pričakali vlak s katerim so se vrnili na izhodišče.

FOTOGRAFIJE

 

Mojca Brezovec
Mojca Brezovec

Prejšnji prispevek

VABILO OB DNEVU ŠOLE
19 marca 2023

Naslednji prispevek

POKLJUKA -šola v naravi
20 marca 2023
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content