Prvi šolski dan

Katja Nastran
27 avgusta, 2021

OBVESTILO ZA STARŠE IN UČENCE

Upamo, da ste skupaj z otroci preživeli lepe poletne počitnice. Pripravljamo se na novo šolsko leto in se veselimo ponovnega srečanja. Navodila za prvi šolski dan so v prilogi.
Pouk se začne v sredo, 1. 9. 2021, ob 8.20. Učenci od 2. do 9. razreda se zberete v matičnih učilnicah. Učenci 6. razreda se zberete ob 8.20 na atletskem stadionu. Sprejem za prvošolce je ob 10.00 v Lipnici in ob 11.00 na Ovsišah.

Tako kot lansko šolsko leto, so tudi letos še v veljavi preventivni ukrepi za preprečevanja širjenja okužbe s covidom-19. Skladno z navodili MIZŠ in NIJZ (iz dne 24. 8. 2021) smo na naši šoli oblikovali preventivne ukrepe. Natančna navodila so v prilogi. Prosimo vas, da si jih skupaj s svojimi otroki preberete in se jih dosledno držite. Hvala vam. Prepričani smo, da bo novo šolsko leto kljub vsemu polno novih dogodivščin, zanimivega znanja, lepih prijateljstev ter dobrega sodelovanja.

Šolsko leto 2021/22 se bo izvajalo po modelu B. To pomeni, da bo pouk za vse učence potekal v šoli, potrebno pa se bo držati nekaterih preventivnih ukrepov (v prilogi).

Preko eAsistenta in šolske spletne strani vas bomo obveščali o novostih glede navodil MIZŠ in NIJZ.

Kratek povzetek preventivnih higienskih in organizacijskih ukrepov:

• v šolo prihajajo samo zdrave osebe,
  • redno in temeljito umivanje oz. razkuževanje rok,
  • upoštevanje higiene kašlja,
  • uporaba zaščitne maske za vse učence in odrasle v skupnih prostorih šole (v učilnicah učencem ni potrebno nositi maske učencem od 1. do 5. razreda)
  • poseben razpored matičnih učilnic, vhodov, šolske prehrane (več v prilogi),
  • redno zračenje in razkuževanje prostorov,
  • upoštevanje pogoja PCT (prebolel, cepljen, testiran) za zaposlene in obiskovalce,
  • in še drugi ukrepi (več v prilogi).

Prosimo, da si priložena navodila skupaj natančno preberete.

Hvala vam za sodelovanje in skrb za skupno zdravje!

Katja Nastran

Jedilnik od 1.9. do 3.9.2021