NOVICE

Obisk Boštjana Gorenca Pižame na OŠ Staneta Žagarja Lipnica

Objava od
Uroš Švab
Kategorije
Datum
1 junija, 2021

Ob zaključku branja za Finžgarjevo bralno značko nas je obiskal pisatelj, prevajalec in stand-up komik Boštjan Gorenc Pižama. Prireditve na s soncem obsijanem atletskem stadionu se je udeležilo okoli 200 učencev od 1. do 9. razreda, ki so lani in/ali letos opravili Finžgarjevo bralno značko. Ustvarjalec je učencem in ostalim zbranim predstavil prevode in svoja literarna in stripovska dela od slikanice Kaj se skriva očku v bradi in Šnofijeve druščine do Reformatorjev v stripu, sLOLvenskih klasikov 1 in stripa o Cankarju Moj lajf. To pa ni bila navadna predstavitev, ampak prava »monokomedija«, v kateri so se v eni osebi utelesile vloge bralca, deklamatorja, raperja, pravljičarja, prevajalca in igralca, ki želijo mladim in najmlajšim približati knjigo in besedno umetnost na hudomušen in presenetljiv način. V sklepnem delu so bila na vrsti tudi vprašanja učencev. Učencem je položil na srce naj spoštujejo drugačnost in se ne norčujejo iz nje ter opozoril, da obstajajo knjige za prav vsak okus, le prehitro ne smeš obupati.

Uroš Švab
Uroš Švab

Prejšnji prispevek

Športni dan za 9. a in 9.b
31 maja 2021

Naslednji prispevek

Kulturni dan Narodna galerija
02 junija 2021
PREBERITE SI ŠE
cross Skip to content