NOVICE

SMERNICE ZA UPORABO ZASLONOV PRI OTROCIH IN MLADOSTNIKIH

Objava od
Maja Cimerman Franjić
Kategorije
Datum
12 maja, 2021

Ker smo v zadnjih letih priča velikemu porastu uporabe naprav z zasloni na vseh področjih pri vseh generacijah, tudi med otroki in mladostniki, so strokovnjaki na podlagi raziskav in smernic iz tujine pripravili prva slovenska nacionalna priporočila za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih. Preveč časa preživetega za zasloni je posledica razvoja informacijsko-komunikacijske tehnologije, njene vpetosti v vsakdanjost ter delno tudi epidemioloških razmer oz. pouka na daljavo.

Na spletni strani NIJZ in Zdravniške zbornice Slovenije so pripravili dokument, ki bo pomagal tako otrokom kot staršem, da dvignejo raven ozaveščenosti o pomenu časovnih omejitev, ustreznega načina uporabe in kvalitete izbranih vsebin, ki jih otroci in mladostniki spremljajo preko zaslonov. Smernice ponujajo okvirje, ki še omogočajo koristno in varno uporabo za zdravje naših  otrok.

Močno vam priporočamo ogled dokumentov:

https://www.zdravniskazbornica.si/informacije-publikacije-in-analize/zasloni

https://www.nijz.si/sl/smernice-za-uporabo-zaslonov-pri-otrocih-in-mladostnikih

Maja Cimerman Franjić
Maja Cimerman Franjić

Prejšnji prispevek

Jedilnik od 10.5. do 14.5.2021
11 maja 2021

Naslednji prispevek

Jedilnik od 17.5. do 21.5.2021
13 maja 2021
cross Skip to content