Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/os-lipnica.si/httpdocs/katarina/wp-content/themes/stretch_of_houses_hoe005/functions.php on line 1314
Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 6. razred (8. teden)

PostHeaderIcon Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 6. razred (8. teden)

Dragi šestošolci,
pozdravljeni v 8. tednu šole na daljavo. Tudi ta teden se bomo dobili na spletnem sestanku v petek ob 11. uri (zoom). Ta teden se bomo naučili, kako se napiše oceno knjige/filma/predstave … To vam bo prišlo prav tudi pri oceni za GUM v povezavi s kulturnim dnem in pri zadnji oceni za slovenščino letos.

• Slovenščina 6/DZ/2. del/str. 104-109/Ocena. Najprej preberi uvod v novo enoto in besedilo na str. 104/105. Reši naloge 1-7 in 10 (neobvezno še 8 in 9). Natančno si preberi, kakšno besedilo je ocena v okvirčku na str. 109. V zvezek (šolski zvezek, jezik) napiši naslov OCENA in naredi miselni vzorec/zapiske.
  • Slovenščina 6/DZ/2. del/str. 110-111/Reši naloge: 11-15.
  • Oglej si eno od predstav SNG Drama Ljubljana (prosto dostopni na spletu samo ta teden):
    Peter Klepec ali Kako postaneš pravi junak ali
    Martin Krpan.
    Napiši oceno in pri tem upoštevaj naslednje:

• Napiši besedilo z najmanj tremi odstavki.
    • Pri tem pazi na jezikovno pravilnost.
    • Upoštevaj vse značilnosti besedilne vrste (ocena):
      • zapiši glavne podatke o predstavi (avtor, naslov predstave, vrsta besedila, gledališče, leto prve uprizoritve-premiere),
      • o čem govori predstava (kratka vsebina, največ 8 povedi),
      • zapiši, kaj meniš o predstavi (potrudi se, da bodo iz besedila jasno razvidne dobre in slabe strani dela, svoje ugotovitve utemelji),
      • zapiši ugotovitev o predstavi: za koga je primerna, komu jo priporočaš in zakaj.

Dobro poglej navodila za pisanje ocene v okvirčku na str. 109. Naloga šteje kot preverjanje znanja pred ocenjevanjem pri slovenščini v maju. Čaka te namreč projektno delo v povezavi z zadnjim domačim branjem letos. Za branje knjige imaš časa dva tedna, v tretjem tednu bo čas za izdelavo naloge za oceno.

• Ne pozabite: spletni sestanek (zoom) v petek ob 11. uri (pripravite zvezek za slovenščino in morebitna vprašanja).

Lepo se imejte, ne pozabite na branje in čas izkoristite tudi za kaj, kar vas radosti.

učiteljica Katarina