Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/os-lipnica.si/httpdocs/katarina/wp-content/themes/stretch_of_houses_hoe005/functions.php on line 1314
Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 9. razred (8. teden)

PostHeaderIcon Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 9. razred (8. teden)

Dragi devetošolci, pozdravljeni v 8. tednu šolanja na daljavo!

V tem tednu si boste pri delu za slovenščino pomagali z i-učbenikom Slovenščina 9.

• (poglavje): Književnost med obema vojnama (1918-1941). Med predstavniki tega obdobja bomo spoznali Cirila Kosmača in Srečka Kosovela. Napiši drugi podnaslov:
  • Srečko Kosovel: KONS Z.  Preberi besedilo in skrbno reši naloge na straneh i-učbenika 480-488 (majhne številke so označene zgoraj desno).
  • V šolski zvezek (književnost) napiši: nekaj podatkov o Kosovelovem življenju in delu, razloži pojem konstruktivistična pesem.
  • Oblikuj svojo konstruktivistično pesem. Navodilo najdeš na povezavi. Bodi ustvarjalen. Svojo pesem lepljenko fotografiraj in mi jo pošlji na e-naslov.

To je za ta teden vse. Ne pozabi na čas za prijateljico knjigo in počni kaj, kar te navdihuje in radosti.

učiteljica Katarina