Warning: Use of undefined constant TXT - assumed 'TXT' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/os-lipnica.si/httpdocs/katarina/wp-content/themes/stretch_of_houses_hoe005/functions.php on line 1314
Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 9. razred (7. teden)

PostHeaderIcon Delo na daljavo – SLOVENŠČINA, 9. razred (7. teden)

Dragi devetošolci, pozdravljeni v 8. tednu šolanja na daljavo!

V tem tednu si boste pri delu za slovenščino pomagali z i-učbenikom Slovenščina 9.

• Prelistaj svoj zvezek in ponovi obdobja književnosti.
  • Ponovi vse o moderni. Na povezavi v i-učbeniku reši naloge do strani 450 (izpusti zadnjo, 10.  nalogo.). Naloge najdeš tudi, če klikneš na Kazalo in poiščeš poglavje Moderna.
  • Na spletni povezavi reši Preizkus znanja 5. Naloge najdeš tudi, če klikneš na Kazalo in poiščeš poglavje Preizkusimo znanje petič.
  • V šolski zvezek za književnost napiši nov velik naslov (poglavje): Književnost med obema vojnama (1918-1941). Med predstavniki tega obdobja bomo spoznali Cirila Kosmača in Srečka Kosovela. Napiši prvi podnaslov:
  • Ciril Kosmač: GOSENICA in preberi besedilo v Berilu 9 (str. 122-125).
  • Ponovi, kaj je simbol. Pomagaj si z nalogami v i-učbeniku.
  • Ponovno preberi besedilo Gosenica in reši naloge v i-učbeniku (od str. 490 do vključno str. 500 – majhne številke so označene zgoraj desno).
  • Še zadnja naloga (pošlji jo po e-pošti):
    razmišljaj o tem, kaj tebi pomeni SVOBODA? Kaj je GOSENICA današnjega časa? Poskušaj povezati  s trenutnimi aktualnimi razmerami. Svoje besedilo mi pošlji na moj e-naslov do ponedeljka.
  • Kaj moraš znati? Poznati moraš vsebino novele, avtorjevo življenje in delo, razložiti, kaj je novela in simbol.

Comments are closed.

POIŠČI …