Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski izlet na Rudnico in Vodnikov razglednik

Zadnjo soboto v aprilu so se mladi planinci PD Radovljica odpravili na izlet v Bohinjsko kotlino. Cilj starejše skupine planincev je bila Rudnica. Vzpetina na kateri je v preteklosti potekala rudarska dejavnost za fužinarstvo v Bohinjski kotlini. Na Rudnico vodijo številne steze iz različnih krajev okrog nje. Mladi planinci, so se po dokaj strmi poti, povzpeli na vzpetino iz vasi Savica. Že na sami poti proti vrhu se jim je ponujal razgled na zasnežene vrhove Julijskih Alp, na vasi v Zgornji in Spodnji dolini in na Bohinjsko jezero. Za spust v dolino so izbrali pot proti Srednji vasi. Mlajša skupina pa se je iz vasi Jereka povzpela do Vodnikovega razglednika. Vzpetina je dobila ime po Valentinu Vodniku, ki je opravljal delo duhovnika v tem prelepem koncu Slovenije in pogosto obiskoval razglednik. Na vrhu se je mladim planincem ponudil izvrsten razgled na Zgornjo bohinjsko dolino do Bohinjskega jezera. Po isti poti so se vrnili do Jereke, kjer jih je čakal avtobus in sladka nagrada.
Fotografije.

Zaklenjeno za komentiranje.