Koledar

Šolske počitnice
jesenske počitnice: od 29. oktobra 2018 do 2. novembra 2018
novoletne počitnice: od 24. decembra 2018 do 2. januarja 2019
zimske počitnice: od 25. februarja 2019 do 1. marca 2019
prvomajske počitnice: od 29. aprila 2019 do 3. maja 2019

Delovne sobote
29. september 2018
1. december 2018
2. februar 2019

Ocenjevalni obdobji
1. ocenjevalno obdobje: 03. 09. 2018 do 31. 01. 2019
2. ocenjevalno obdobje: 01. 02. 2019 do 14. 06. 2019 (za 9. razred)/24. 06. 2019

Šolski koledar

ponedeljek 3. 9. začetek pouka
sobota 29. 9. pouk (namesto 24. 12. 2018)
ponedeljek–petek 29. 10. –2. 11. jesenske počitnice
sreda 31. 10. dan reformacije
četrtek 1. 11. dan spomina na mrtve
sobota 1. 12. pouk (namesto 3. 5. 2019)
petek 21. 12. proslava pred dnevom samostojnosti in enotnosti
ponedeljek 24. 12. pouka prost dan (nadom. 29. 9. 2018)
torek 25. 12. božič
sreda 26. 12. dan samostojnosti in enotnosti
ponedeljek–sreda 25. 12.–2. 1. novoletne počitnice
torek–sreda 1. 1.–2. 1. novo leto
četrtek 31. 1 zaključek 1. ocenjevalnega obdobja
sobota 2. 2. pouk (v skladu s pravilnikom o šolskem koledarju)
četrtek 7. 2. proslava pred slovenskim kulturnim praznikom
petek 8. 2. Prešernov dan, slovenski kulturni praznik
petek in sobota 15. in 16. 2. informativna dneva za vpis v srednje šole
ponedeljek–petek 25. 2.–1. 3. zimske počitnice
ponedeljek 22. 4. velikonočni ponedeljek
sobota–četrtek 27. 4.–2. 5. prvomajske počitnice
sreda–četrtek 1.–2. 5. praznik dela
petek 3. 5. pouka prost dan (nadom. 1. 12. 2018)
petek 14. 6. zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za učence 9. razreda; razdelitev spričeval in obvestil
petek 24. 6. zaključek 2. ocenjevalnega obdobja za učence od 1. do 8. razreda; razdelitev spričeval in obvestil, proslava pred dnevom državnosti
torek 25. 6. dan državnosti
sreda–sobota 26. 6.–31. 8. poletne počitnice

Nacionalno preverjanje znanja
slovenščina
: torek 7. 5. 2019 (6. in 9. razred)
matematika: četrtek 9. 5. 2019 (6. in 9. razred)
tretji predmet: ponedeljek 13. 5. 2019 (9. razred)
angleščina: ponedeljek 13. 5. 2019 (6. razred)

Športna tekmovanja

Športna panoga Stopnja Datum
ATLETIKA Medobčinsko prvenstvo
Področno prvenstvo
Bled, maj 2019
Kranj, maj 2019
ATLETSKI TROBOJ Medobčinsko prvenstvo Lipnica, april 2019
FESTIVAL ŠPORTA Državno tekmovanje v atletiki Žalec, junij 2019
MALI NOGOMET
fantje 8. in 9. razred
Medobčinsko prvenstvo Zg. Gorje, do novembra 2018
MALI NOGOMET
fantje 7. razred in mlajši
Medobčinsko prvenstvo Zg. Gorje, do marca 2019
NAMIZNI TENIS Medobčinsko prvenstvo Lesce, do decembra 2018
PLEZANJE Področno tekmovanje Šenčur, april 2019
TEK PO MAMUTOVIH SLEDEH Področno tekmovanje Kranj, oktober 2018

 Tekmovanja v znanju

Tekmovanje Stopnja Datum
LOGIKA Šolsko 27. 09. 2018
Državno 20. 10. 2018
LOGIČNA POŠAST

Šolsko

Državno

10. 05. 2019

25. 05. 2019

ANGLEŠČINA za 9. r. Šolsko 14. 11. 2018
Območno 17. 01. 2019
Državno 20. 03. 2019
ANGLEŠČINA za 8. r. Šolsko 15. 10. 2018
Državno 19. 11. 2018
ANGLEŠČINA za 7. r. Šolsko 31. 01. 2019
Državno 28. 02. 2019
NEMŠČINA za 9. r.

Šolsko

Državno

22. 11. 2018

12. 03. 2019

NEMŠČINA (bralno tekmovanje Bücherwurm) Šolsko 15. 03. 2019
CANKARJEVO TEKMOVANJE Šolsko 11. 12. 2018
Območno 23. 01. 2019
Državno 09. 03. 2019
MEHURČKI (tekmovanje iz slovenščine za 1. VIO) Šolsko 05. 04. 2019
ZGODOVINA Šolsko 04. 12. 2018
Območno 05. 02. 2019
Državno 16. 03. 2019
GEOGRAFIJA Šolsko 15. 01. 2019
Območno 06. 03. 2019
Državno 12. 04. 2019
KEMIJA Šolsko 21. 01. 2019
Državno 30. 03. 2019
FIZIKA Šolsko 06. 02. 2019
Območno 15. 03. 2019
Državno 06. 04. 2019
MATEMATIKA (KENGURU) Šolsko 21. 03. 2019
Državno 13. 04. 2019
RAZVEDRILNA MATEMATIKA

Šolsko

Državno

03. 12. 2018

26. 01. 2019

VESELA ŠOLA za 4.–9. r. Šolsko 13. 03. 2019
Državno 10. 04. 2019