Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski pohod po grebenu Brezniških peči / Sankaška koča

V soboto, 9. oktobra so se člani planinskega krožka odpeljali proti Žirovnici. Starejša skupina se je mimo vodostana povzpela na greben Brezniških peči. Pot so nadaljevali proti 1122 m visokemu Smokuškemu vrhu. Spotoma so se razgledovali na Karavanke, vasi pod grebenom in na Blejsko jezero. Spust v dolino je potekal mimo Sankaške koče in cerkve Sv. Petra do Krpina v Begunjah. Mlajša skupina je se je iz Vrbe sprehodila do vasi Zabreznica, kjer se je pri skakalnicah povzpela na zložno pot v vznožju Brezniških peči. Ta se priključi poti iz Rodin, ki se zmerno strmo vzpne do Sankaške koče. V dolino so se vrnili po poti mimo cerkve Sv. Petra do otroškega igrišča v Krpinu, kjer so se sproščali do prihoda starejše skupine.

Povezava do fotografij.

Zaklenjeno za komentiranje.