Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski pohod na Viševnik in planino Konjščico

Na sončno septembrsko nedeljo so se mladi planinci odpeljali na Pokljuko do Rudnega polja. Starejša skupina se je čez Kačji rob povzpela na 2050 m visok Viševnik. Da je zelo obiskana gora so v nedeljo ugotovili tudi mladi planinci. Obiskovalcu nudi čudovite razglede na okoliške gore, Triglav je kot na dlani. Mlajša skupina pa je odšla proti planini Konjščica. Na planini se nahaja nekaj pastirskih koč, izvir s pitno vodo in iz planine teče potok Ribnica. Pri pastirski koči, ki je spremenjena v sirarno, je bil daljši počitek za mlade planince. Dobro razpoloženi in ne preveč utrujeni so se planinci starejše in mlajše skupine vrnili na izhodišče na Rudno polje.

Na tej povezavi si lahko ogledate fotografije.

Zaklenjeno za komentiranje.