Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Planinski izlet_Velika planina

Velika planina je razgibana kraška planota v Kamniško-Savinjskih Alpah. Sestavlja jo več planin kot so Velika planina, Mala planina, Gojška planina, planina Kisovec, planina Konjščica in planina Dol.
Iz doline Kamniške Bistrice smo se na planoto popeljali s pomočjo nihalke. Sledil je kratek vzpon do Gradišča najvišjega vrha Velike planine. Pot smo nadaljevali do pastirskega naselja, gručasto razporejene ovalne lesene bajte, pod kapelo Marije Snežne.
Pri Domžalskem domu na Mali planini je bil daljši počitek z malico. Na Mali planini nas bikec, ni pustil preko njegovega teritorija in zato smo obšli planino. Sledil je približno tri ure dolg spust v dolino do vasi Stahovica.
Ob koncu zadnjega planinskega izleta v tem šolskem letu, je vodnica, mlade planince presenetila s prisrčnim darilom.
T. Terlikar

Povezava do fotografij Velika planina.

Zaklenjeno za komentiranje.