Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

VPIS V SREDNJE ŠOLE – NOVA MERILA ZA IZBIRO KANDIDATOV V PRIMERU OMEJITVE VPISA

Spoštovani devetošolci!

Ker v letošnjem šolskem letu niste opravljali Nacionalnih preizkusov znanja (NPZ), se točke le-teh ne morejo upoštevati pri vpisu v srednjo šolo. Po novem sklepu ministrstva, se bo v primeru, da je na spodnji meji vpisa več učencev z istim številom točk, v letošnjem letu upošteval seštevek točk iz 7., 8. in 9. razreda pri predmetih slovenščina, matematika in prvi tuj jezik (angleščina). Kandidat lahko v tem primeru zbere največ 45 točk.

Več o tem si lahko preberete v priloženih dokumentih.

Lep pozdrav

Šolska svetovalna služba

Zaklenjeno za komentiranje.