Kulturni dan za 9. razred

V torek, 28. januarja 2020, bomo za učence 9. razreda izvedli kulturni dan.

Obiskali bomo Moderno galerijo (MG+, Cankarjeva 15), kjer si bomo pod vodstvom kustosa ogledali stalno zbirko 20. stoletja / Kontinuitete in prelomi.
Obiskali bomo tudi Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM, Maistrova 3), ker se bomo po vodenem ogledu razstave udeležili delavnice Komentar stop-motion animacije.

V Ljubljano se bomo odpravili z vlakom. Zberemo se ob 7.50 na železniški postaji Podnart. Odhod vlaka je ob 8.02. Starše prijazno prosim, da se za prevoze otrok do postaje in domov povežete med seboj. Če pa bi kateri od učencev slučajno imel težave s prevozom, naj mi to prosim sporoči do petka, 24. 1. 2020. Vrnemo se z vlakom, ki prispe v Podnart ob 15.27.

Cena obiska muzejev z vodenima ogledoma in delavnico je 4 eur. Stroški muzejev in povratne karte za vlak do Ljubljane bodo obračunani na položnici.

Šolsko malico za ta dan bomo razdelili na vlaku, učenci pa naj imajo s seboj vodo in tudi kakšen zdrav prigrizek.

Spremljevalca bova Mateja Fon Špitalar in Boštjan Kališnik.

Vodja kulturnega dne
Mateja Fon Špitalar