Cankarjevo tekmovanje – rezultati

12. novembra 2019 je na šoli za učence od 4. do 9. razreda potekalo šolsko tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Krovna tema letošnjega tekmovanja je bila Jaz, ti, mi vsi, njegovo tematsko jedro pa povzema verz Anje Štefan: Le pogumno, le za mano –gre za prikaz posameznika v svetu, njegovega odraščanja oz. dozorevanja kot svojevrstne pustolovščine; ta povezuje junakove želje, preizkušnje in poti v nenavadne svetove, njegova srečanja z nenavadnim, drugačnim, celo tujim …

Z zahtevnimi literarnimi nalogami povezanimi s prebranimi deli (Groznovilca v Hudi hosti, Odprava zelenega zmaja, Preživetje) se je spopadlo 47 učencev in učenk.

Dobitniki bronastih priznanj so:

• 4. razred: Alja Šolar, Metka Marcen
  • 5. razred: Ivana Berce, Samanta Peternelj
  • 6. razred: Vesna Gašperšič, Špela Šimnic, Zoja Višnar, Tamara Cvijetić
  • 7. razred: Manca Marcen, Rok Pfajfar
  • 8. razred: Ela Berce, Zala Peternelj, Lara Karun, Lovro Valančič
  • 9. razred: Tjaša Peterman, Vita Praprotnik

Učenke 8. in 9. razreda Ela, Zala in Tjaša so se uvrstili naprej na območno tekmovanje, ki bo 9. januarja 2020 na OŠ Mojstrana. Na tekmovanju jim želimo jim veliko uspeha.

Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj iskreno čestitamo.

aktiv učiteljev slovenščine